Kasım, 2012 tarihli arşiv

Allah, Kadıköy-Kartal Metrosu’nu yapandan, yaptırandan, yapımında adı ve emeği geçen herkesten razı olsun.

Obezite

20 yıldır hiç bir güç benim kilo vermemi sağlayamamıştı. Yaklaşık 1 sene önce biricik sağlık bakanımızın şişmanlara, obezlere şişko diyelim arzuhalinden sonra içimde bir ürperme oldu. Bakanımız bu lafı ettiğinde 130 kiloydum. Onun daha öncesinde öğrencilik zamanımda 138.

Evlenene kadar düzensiz ve uzman öğrencilik hayatı, sağlıksız beslenme, İnternet, minimum enerji maksimum düzensizlik obez olmama neden oldu.

Evlendikten sonra, hayat düzene girince anladım ki beslenmeme dikkat edebiliyorum. Her gün aynı saatte ve özenerek yapılmış yemeklerle beslenme bu konuda zemin hazırladı. Tek eksiğim minimum enerji maksimum düzensizlikten kurtulmaktı. Erinmek, üşenmek oldukça kötü bir alışkanlık... Bütün gün bilgisayarın başında oturup, gideceğim yere otobüs, dolmuş, taksi kullanmak, merdiven kullanmamak, spor'un ne demek olduğunu bilmemezlikten gelmek oldukça etkili oldu obez olmam konusunda. Daha düne kadar üşenmeden yaptığım tek aktivite yemek yapmaktı.

Neyse gelelim konumuza, evimle işim arası yaklaşık 5km civarında. Toplu taşıma araçlarını bir çok insan gibi sevmiyorum. Sevmek zorunda kalacağınız araçlar Harem-Gebze gibi bir hattın üzerinde çalışan araçlar olunca inanın nefret bile edebiliyorsunuz otobüsten dolmuştan. Evimizin yakınlarında olan metro hattı faaliyete geçince denemek için üçüncü günü bekledim. Talep az olur, büyük araç çok kalabalık olmaz diye sevindim. Yazının devamı.. »

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!