Blackberry Simlock Unlock Yapma – Ücretsiz sim kilidi açma

Bir gsm firmasının özel kampanyasıyla satın aldığımız Blackberry Storm 9500 cep telefonu başka bir hat ile kullanmak isteyince simlock unlock, sim kilidi açma diye tabir edilen işleme ihtiyaç duyduk. Piyasada 20 lira ile 50 lira arasında telefonculardan hatta internet sitelerinden bu hizmeti satın almak istemedim ve ek bir kabloya, programa ihtiyaç duymadan, programsız ve kablosuz nasıl yapabileceğimi araştırdım. Kısacası ücretsiz olarak yani bedava nasıl simlock kırarım, sim kilidi açarım merak ettim. -Cümlelerin bu kadar uzun ve gereksiz olmasının sebebi takdir edersiniz ki insanların bu yazıyı daha kolay bulmaları için-. Neyse diyordum ki Blackberry sim kilidi ücretsiz nasıl kırılır / açılır / sıfırlanır. Sim kilidi açma kodu nedir? Sim kilidini açmak için program gerekli midir? Sim kilidi açmak için sadece unlock kodu yani kilidi açma kodunu bilmeniz gerekir. Bu kod, telefonunuzun imei numarası ve gsm operatörünüzün dünya çapındaki kimlik kodu kullanılarak sadece size özel olarak üretilen bir koddur. Bu kodu bulmanız aslında o kadar zor değildir.

Blackberry sim kart açma kodu için ilgili operatörünüzün müşteri hizmetleri bölümünü aramanız, blekberi telefonunuzda başka hat kullanmak istediğinizi söylemeniz durumunda ilgili departmana aktarılacaksınız.

Aktarıldığınız departmanda blackberry telefonunuza ait imei numarasını verecek ve unlock kodunuzu yani sim kilidi kırma kodunuzu alacaksınız. Ayrıca kırma / sim kilidi açma işlemini nasıl yapacağınızı sorarsanız size yardımcı olacaklardır. Kabaca anlatmak gerekirse unlock kodunu aldıktan sonra şu işlemleri yapabilirsiniz.

1. Herhangi bir simkart takılır 2. Bütün wireless bağlantılar kapatılır 3. Seçenekler 4. Gelişmiş Seçenekler 5. Sim Kart 6. Menü tuşuna basılarak klavyeyi göster tuşlanır 7. MEPD tuşlanır (klavye ile MEPD yazıyoruz) 8. MEP2 tuşlanır (klavye ile MEP2 yazıyoruz) 9. Müşteri hizmetlerinden aldığımı Unlock Kodu girilerek tamam a basılır

Bu iş bu kadar. ^^

Süper Bonus Bilgi: Telefonda Müşteri hizmetleri hatlarında dakikalarca beklemek istemiyorsanız, alakasız bir bölüme girip size şunun için 3'e bunun için 2'ye basın dedikleri numaralardan söylenmeyen bir numaraya dengesiz şekilde basınız.  (Mesela 9#9999##### gibi) Sistem sizi hemen canlı bir müşteri temsilcisine  aktaracaktır. İşinize yaradıysa Facebook Fan sayfama beklerim. Eğer konu hakkında farklı yorumlarınız varsa, başka telefonların nasıl kilidinin kırıldığını biliyorsanız diğer okuyucularla bunu paylaşın. Bazı bilgiler paylaşıldıkça çok işe yarar.


Bu yazı 22 Nisan 2011 Cuma günü Onur Pay tarafından yazıldı

“Blackberry Simlock Unlock Yapma – Ücretsiz sim kilidi açma” için 51 yorum yapılmış

  1. ilker tarafından Haz 11, 2016 tarihinde yapılmış

    MEPD yazınca gelen ekranda MEP2 yazınca hiçbir şey değişmiyor

Siz ne diyorsunuz?

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!