Gidiş dönüş insan arkası bir bilet lütfen.

Otobüs

Gereksiz insan lafım sana. Şehirlerarası otobüse biner binmez arkana yatırma şu koltuğu sonuna kadar, ben de insanım bir bak rahatsız edecek misin beni etmeyecek misin? Senin kafanı koklamak zorunda değilim. Bacaklarım ağrıya ağrıya bir yolculuk yapmak zorunda değilim. Belki dizime bilgisayarımı koyup çalışmam gerekiyor giderken? Ne kadar da düşüncesiz saygısızsın..

"Otobüs yolculuklarından nefret ediyorum" diye bahsetmiştim daha önce. Tekrar İstanbul'a giderken ve gelirken daha rahat ederim diye Kamil Koç'un rahat hattını tercih ettim. Çok fiyat farkı olmaması ve koltukların daha rahat olması avantajdır diye düşünüp. Gerçekten öyle. Yanyana iki koltuk arası oldukça geniş kimsenin bacağı diğerine değmeden yolculuk edebiliyor vatandaş. Ayrıca koltukların arkasındaki minik televizyonlar, kayıtlı onlarca kaliteli film, kategorilere ayrılmış müzikler dahası flash disk desteği inanılmaz keyifli bi'şey yolun nasıl geçtiğini anlamayabilirdim. Ama bilet alırken belirtmek gerekiyor sanırım insan arkası olsun diye. Apar topar bindim otobüse kucağımda dizüstü bilgisayar hani İnternet te vardır belki diyerek açtım kapağını. Öndeki gereksiz, koltuğu sonuna kadar yatırınca parmaklarım sıkıştı bilgisayarın arasına. Kullanamadım bütün yol boyunca. O yatırınca koltuğu söylendim; otobüse biner binmez şunları kıçımıza kadar yaslamasanız olmuyor diye. Bayan döndü arkasını "beyfandı öndeki de yaslamış napayım"... "Doğru" dedim "Haklısınız..." Eve varana kadar kafasına 4776 adet çivi çakmak istedim bayanın. Laptop kullanamadım, çayımı kahvemi koltuğunun arkasındaki minik masaya koyamadım, düşürdüğüm şeyleri eğilip te alamadım. İşkence gibi bir yolculuk yaşadım önümdeki yaratık daha rahat gitmek istediği için rahat hat tercih etmeme rağmen. Bedava "advertorial" gibi oldu ama şu koltukları da yatırmamayı etkinleştirseler  on numara olacak.


Bu yazı 8 Kasım 2009 Pazar günü Onur Pay tarafından yazıldı

“Gidiş dönüş insan arkası bir bilet lütfen.” için 4 yorum yapılmış

 1. Resul AYDOĞDU tarafından Kas 9, 2009 tarihinde yapılmış

  Otobüs yolculuğu maceran kadar, yazıda kullanmış olduğun fotoğraf dahi aksiyon içeriyor : ) Anadolu Turizm var birde denemeni tavsiye ederim. Otobüs firması değişse ne olur, koltuklar yattıkça diyorsan o başka bir mesele tabi : )

 2. X tarafından Kas 24, 2009 tarihinde yapılmış

  O koltuklar ayarlıdır, kimseyi rahatsız edecek düzeyde yatırılmaması için. Rahatsız oluyorum diyemez kimse.

 3. alican tarafından May 19, 2010 tarihinde yapılmış

  kilo ver kardeşim sende :D

 4. mithat tarafından Eyl 28, 2012 tarihinde yapılmış

  yukarida koltuk yatiranlar icin konusan arkadas cok rahatsiz oluyorsan taksi ile git.her yolcunun koltugunu yatay konuma getirmesi en dogal hakki.o yolcuda sen rahatsiz olacaksin diye 8 saat dik durumda durmak zorunda degiliz.

Siz ne diyorsunuz?

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!