Kasım, 2009 tarihli arşiv

Gidiş dönüş insan arkası bir bilet lütfen.

Otobüs

Gereksiz insan lafım sana. Şehirlerarası otobüse biner binmez arkana yatırma şu koltuğu sonuna kadar, ben de insanım bir bak rahatsız edecek misin beni etmeyecek misin? Senin kafanı koklamak zorunda değilim. Bacaklarım ağrıya ağrıya bir yolculuk yapmak zorunda değilim. Belki dizime bilgisayarımı koyup çalışmam gerekiyor giderken? Ne kadar da düşüncesiz saygısızsın.. Yazının devamı.. »

Uyumadan önce.. Biraz Daha Işık..

Huysuz teyzeler gibiyim yine bugün...

Ünlü edebiyatçı ve Filozof Goethe: “Biraz daha ışık” demiş ölmeden önce. Uyku da ölümün bi' nevi önizlemesi. Dün gece uyumadan önce ne sövdüm Goethe'ye. Biraz daha karanlık diye. Biraz daha karanlık diye diye. "Odamda ne kadar çok ışık var lan" dedim. Yazıcının lambası, hoparlörlerin -ki 2 tane farklı hoparlörün (toplamda 4 adet) birini normal ses çıkışına diğerini de hat girişine bağladığım sözüm ona 3+1 surround home theatre ses sisteminin- ışıkları, farenin gereksiz kırmızı lazeri, kasanın ışıkları, gamepad'in, modemin ışıkları ve tüm bunlar yetmezmiş gibi kapalı olmasına rağmen tepedeki lambanın gereksiz selektörleri uyumadan önce delirtti beni. Odada kendimi uzay gemisindeymiş gibi hissettim bi' an için. Hiç hoş değildi. Hem de hiç. Kalkıp bilgisayarın fişini çeksem tüm rahatsızlıktan kurtulacaktım. Dedim ya uyku ölüm yarısı, yarım ölecekken insanın kalkmaya takati olmuyor. Hele şu sonbahar-kış geçişinde sıcacık yataktan çıkası gelmiyor adamın.

Yazının devamı.. »

Filmlerden Unutamadığım 10 Dans Sahnesi

Filmlerden Unutamadığım 10 Dans Sahnesi

Liste şeklinde bir yazı olacak yine. Dans etmesem de etmek isteyip te beceremesem de filmlerdeki dans sahneleri hep hoşuma gidiyor. Baştan sona dans edilen filmlerden bahsetmiyorum. Hatta saçma Amerikan kolej gençliği filmlerinden de bahsetmiyorum. Alakasız yerlerde alakasız dans sahneleri hoşuma gidiyor sadece. Küçük bir liste hazırlıyorum hemen.

Yazının devamı.. »

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!