Ekim, 2009 tarihli arşiv

Çizili Tavuk

Çizili Tavuk

Aşağıdaki tarif sevgili arkadaşım Yengenli Tombul Sinem'den.. Mengenli değil Yengenli.. :P~ Aynen aktarıyorum. Güzel bi'şey'e benziyor.. Yazının devamı.. »

Screen Test

Screen Test

Kısa bir yazı olacak ama sabah sabah çok ama çok mutlu etti beni bu konu. Screen Test ingilizcede bir filme oyuncu secmek icin yapilan deneme cekimi demek.  Seçilmiş oyuncunun görüntü provasının yapıldığı yani seçilen oyuncunun kostümü, makyajının denendiği süreç. Herşey Andy Warhol'u kurcalarken başladı :P Andy Warhol Müzesiyle birlikte ortak yapılan "13 Most Beautiful...Songs for Andy Warhol's Screen Tests" çalışmasına rastladım. Bu çalışma Andy Warhol'un 1964-1966 yılları arasında kendi stüdyosu "Fabrika" da çektiği sessiz beşyüz civarı film portrelerinin arasından seçilen 13 tanesine Dean Wareham ve Britta Philips tarafından müzik hazırlanıp eklenmesiyle ortaya çıkmış.. Bahsettiğim filmi bugün izleyeceğim. Filmin Fragmanı beni inanılmaz etkiledi. Seçilen 13 Deneme Çekiminde Paul America, Susan Bottomly, Ann Buchanan, Freddy Herko, Jane Holzer (fragmanda göreceksiniz dişlerini fırçalıyor), Dennis Hopper, Billy Name, Nico, Richard Rheem, Lou Reed (fragmanda kola içiyor), Edie Sedgwick, Ingrid Superstar ve Mary Woronov yer alıyor. Kişi başına 4 dakikalık çekilen bu görüntüler toplamda 52 dakikalık -sanırım hatta eminim- harika bir sanat eserine dönüşüyor. Neyse "Screen Test" diye geçince aklımdan, merak edip onu kurcaladım bu sefer de ve bakın hangi sanatçıların deneme çekimlerine rastladım. Yeni pencereden yine Youtube üzerinden. Youtube açılmıyorsa host dosyası demiştik.. Yazının devamı.. »

Kırgınım lan sana rapidshare..

Rapidshare Güvenlik

Teee üc-bej sene önce iki kafadar açtığımız "unholy sharing zone"muz Forevermetal'e babalık etmiş Rapidshare nankörü 3-5 gündür ne zorluklarla bulup yüklediğimiz albümleri teker teker silmeye başladı. Neymiş efendim 25gb'tan fazla yükleme yapılamazmış. Fırat'ın dediği gibi "yek yeaaa" tamam belki toplamda 4 kez mi ne para ödedik kendisine ama puan topla hesap uzat şeyini çıkarmasaydı o zaman o da. Ya Kıllı Black Metal dinleyen adam zaten 3-5 kişi kalmış e tabi 90 gün indirilmediği olacak bir albümün arkadaşım.  Norveç'in köylerinden, ovalarından çıkmış bu babayiğitlerin albümleri D&R de bulunmuyor ki. Napalım paylaşacağız bi yerlerde di mi ama? Neyse dediğim gibi 200 küsür gb yaptığımız upload'ı teker teker ayıklamaya başladı Rapidshare bir de göz boyamak için 50.000 pre puana para ödeme yapması şeyini getirmişler. Üzüldüm, sinirlendim. Şimdiden torrenkler'de (Torrent'e torrenk diyorum ben) yer edinmeye çalışıyorum. Ulan Allahsız Rapidshare ne istedin bizim masum paylaşımlarımızdan? Yok sana link mink vermiyorum. Adam gibi hizmet pls.

Müzik Önerileri Bi Bukle Play List – Vol I

Müzik Önerileri35 Kısım tekmili birden, 90 lık kaset, karışık slov hits.. Naçizane "play list" imden bir bukle. Takdirinize ilgi ve önemle arz olunur. Korkma hele tıkla hepsi "open link in a new window". Dinle hepsini 3 taneyi pas geçebilirsin en fazla sonra gel ahkam kes bıdı bıdı yap ben de diyim ödev yapan çocuklardan başkaları da geliyor günnüğe.. Olur mu okur? Yapar mısın bu kıyağı bana? Ha dersen yutub açmıyor indir bi host dosyası sen de rahatla ben de rahatla. Başbakanımız bile giriyormuş sizin neyiniz eksik a keçim. Öyle işte aşağıdaki şarkıları ölene kadar dinlesem sıkılmam her birinin en az 1 postluk anısı var. Öptüm kulaklarınızdan. Tekmili birden dedik ama 2. baskısı da olur bu postun. Ömür geçmez ki 35 şarkıyla.. Tam 35 bu arada. İzmir'e kesin dönüş yaptım. 2. bir emre kadar artık kazmapolit bi' şehirdeyim. Ailemin yanında, doğduğum ve umarım doyacağım yerdeyim. Gevrek lan, boyoz lan, Küçük Park lan, Kemeraltı'nda bardakta su veren adam lan ^^. Bu gazla üslup bile kaydı. Sürç-i lisan...affola. Yazının devamı.. »

Microsoft Sitesine Giremiyorum, Microsoft Siteleri Açılmıyor Problemi Kesin Çözüm

Microsoft Sitelerine Giremiyorum

Dün gece bir arkadaşım evdeki dizüstü bilgisayarıma msn kuramıyorum diye yakınıyordu. Niye dedim.. Live Messenger kurulum ekranında bi' Windows güncellemesi yapması gerektiğini söyleyen uyarı alıyormuş ve kurulum Microsoft'un sitesine yönlendirip eklentiyi kurmasını istiyormuş. Ancak Microsoft Update Sitesi'ne git butonuna tıklayınca sayfa görüntülenemiyor yazısı alıyormuş. Kısacası Microsoft sitelerine girilmiyor, microsoft siteleri açılmıyor problemiyle karşı karşıyaydık. Olayı merak ettim Teamviewer programıyla dizüstü bilgisayarına bağlanıp sorunu kendim görmek istedim. İlk aklıma gelen şeyler aşağıdakiler oldu. Yazının devamı.. »

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!