Hiç, bir tv programına bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum..

Abarttım kabul ediyorum. Çok fazla televizyon programı izlediğimi söyleyemem ama doksanlı yıllarda HBB kanalında tanıştığım In Living Colour'dan beri gerçekten çok güldüğümü hatırladığım bir program hatırlamıyorum. In Living Colour, Jim Carrey'in de meşhur olduğu programdı ve aynı yapımcılar 90-94 yılları arasında hazırladıkları bu yapımdan sonra 1995 yılında Mad Tv isimli bir televizyon yayınını hazırlamışlar. Yapım Fox Televizyon Ağı'nda gösterime giriyor ve bugüne kadar 13 sezon gösterimde kalıyor. Benim "Mad Tv" gösterileriyle tanışmam geçen seneyi buluyor. Youtube üzerinden o da. Geçtiğimiz günlerde saçma yasağın kalkmasıyla dayanamadım ve tekrar tekrar izlediğim Mad Tv skeçlerini bir kez daha yad ettim. Konsept olarak bizim Levent Kırca ve Oya Başar'ın hazırladığı "Olacak O kadar Televizyonu" ile neredeyse aynı. Dönemin gündelik olaylarını komik bir şekilde ekrana taşıyorlar. Özellikle yaygınca izlenen Desperate Housewives, Lost, Heroes gibi yapımları, sinema filmlerini, popüler şarkıcıları taklid ederek ve tiye alarak hazırladıkları skeçler ve Ms Swan, Ubs Guy gibi klasikleşen karakterleri gerçekten beni çok güldürüyor. Aşağıdaki video 3 dakikada yemek programının sevgililer gününe özel skeci.

Lost skeci, Heroes skeci, Ms Swan (kendisi izlanda göçmeni olup Amerika'ya yerleşen, Björk'e benzediğini idda eden psikopat bir ablamız, Desperate Housewives, ve diğer Mad Tv skeçleri... Gerçekten çok komikler. Amerikalıların olur da İngilizlerin olmaz mı böyle komedi programı? Buyurun onlar da French & Saunders oluyor. Ve bizim efsane Olacak O Kadar Televizyonu'muz... Sabah sabah biraz gülün istedim hepsi bu. Cumartesi neşesi olsun.


Bu yazı 26 Ocak 2008 Cumartesi günü Onur Pay tarafından yazıldı

“Hiç, bir tv programına bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum..” için 3 yorum yapılmış

 1. turklerklani tarafından Oca 28, 2008 tarihinde yapılmış

  abim hiç bir zaman gülücükler eksik olmasın yüzünden.hep gülesin hayatında inşallah yazıyı tam okuyamadım içeriği bilmiyorum ama gece saatlerinde yazıyorum şu yolculuğa çıkıyorum belki sabah yazabilirdim ama yolculuk stresinden unuturum diye şimdi yazım.Allah hiç bir zaman yüzünden gülücüğü eksik etmesin

 2. Taylanov tarafından Mar 11, 2008 tarihinde yapılmış

  Bana kazandırdığın 3 dakikalık gülücükler için (kahkaha daha doğru olur) teşekkürler.

 3. cikolatalikedi tarafından Mar 28, 2008 tarihinde yapılmış

  Tesadüfen denk geldim bu bloga.Dikkatimi çekti.
  Videoyu izliyeyim dedim.Evet komikti ama, bir aşçı olarak bazı yerlerde içim gitti açıkçası.Örneğin yanma olayının benzerini bende yaşamıştım, diken diken oldu tüylerim :)

  Paylaşım için teşekkürler.

Siz ne diyorsunuz?

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!