Ocak, 2008 tarihli arşiv

Hiç, bir tv programına bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum..

Abarttım kabul ediyorum. Çok fazla televizyon programı izlediğimi söyleyemem ama doksanlı yıllarda HBB kanalında tanıştığım In Living Colour'dan beri gerçekten çok güldüğümü hatırladığım bir program hatırlamıyorum. In Living Colour, Jim Carrey'in de meşhur olduğu programdı ve aynı yapımcılar 90-94 yılları arasında hazırladıkları bu yapımdan sonra 1995 yılında Mad Tv isimli bir televizyon yayınını hazırlamışlar. Yapım Fox Televizyon Ağı'nda gösterime giriyor ve bugüne kadar 13 sezon gösterimde kalıyor. Benim "Mad Tv" gösterileriyle tanışmam geçen seneyi buluyor. Youtube üzerinden o da. Geçtiğimiz günlerde saçma yasağın kalkmasıyla dayanamadım ve tekrar tekrar izlediğim Mad Tv skeçlerini bir kez daha yad ettim. Konsept olarak bizim Levent Kırca ve Oya Başar'ın hazırladığı "Olacak O kadar Televizyonu" ile neredeyse aynı. Dönemin gündelik olaylarını komik bir şekilde ekrana taşıyorlar. Özellikle yaygınca izlenen Desperate Housewives, Lost, Heroes gibi yapımları, sinema filmlerini, popüler şarkıcıları taklid ederek ve tiye alarak hazırladıkları skeçler ve Ms Swan, Ubs Guy gibi klasikleşen karakterleri gerçekten beni çok güldürüyor. Aşağıdaki video 3 dakikada yemek programının sevgililer gününe özel skeci.

Lost skeci, Heroes skeci, Ms Swan (kendisi izlanda göçmeni olup Amerika'ya yerleşen, Björk'e benzediğini idda eden psikopat bir ablamız, Desperate Housewives, ve diğer Mad Tv skeçleri... Gerçekten çok komikler. Amerikalıların olur da İngilizlerin olmaz mı böyle komedi programı? Buyurun onlar da French & Saunders oluyor. Ve bizim efsane Olacak O Kadar Televizyonu'muz... Sabah sabah biraz gülün istedim hepsi bu. Cumartesi neşesi olsun.

Dana Immanuel – Banjo Song (Motherf***ing Whore) Lyrics

Dana Immanuel - Banjo Song1-2 saatim izlediğim bir videoda geçen şarkıyı aramakla geçti. En sonunda benim gibi şarkının yarım yamalak sözlerini yazarak aramaya çalışan bir forum üyesine verilen cevapla şarkıyı bulabildim. Hatunun adı Dana Immanuel. Albümü çıktı mı çıkmadı mı bilmiyorum ama taze olduğu kesin.. Albümüne ait 3 şarkı Paypal aracılığıyla 9 Sterlin'e satılıyor. Mypsace sayfası / Official Sayfası aradığım şarkı "motherf***ing whore" da Myspace sayfasını açınca çalmaya başlıyor. Kendi sayfasında ise şarkının adı Banjo Song olarak geçiyor sağ üst köşeden seçince kısa bir örneği çalıyor..

Yazının devamı.. »

Dünya daha ne kadar tahammül eder bize?

Dünya daha ne kadar tahammül eder bize?İçerik sistemi olarak WordPress kullanmaya başladığımdan beri bitmeyecek bir anket açmıştım. "Dünya daha ne kadar tahammül eder bize?" diye. Anket uzunca bir süre kalacak ve oylanmaya devam edecek. Biz derken kastettiğim tabi ki insanoğlu ve kızı oluyor. İnsan denen türe Doğa Ana'nın ne kadar tahammül edebileceği üzerine bir soruydu. Hani vardır ya bir düşünce "doğa ne verirse versin geriye almayı da bilir" diye. İşte aynen öyle. "Onun tahammül sınırı size göre kaç yıl sürecek" ti anketin konusu. Hala daha öyle görünüyor. Aklımda soruyu başka yerlere çekmek te var ama henüz erken. Gözüme takıldı rakamlar 1268 kişi görmüş soruyu ve cevaplamış. Çoğunluk benimle aynı fikirde 502 kişi 10-30 sene cevabını vermiş. Onu hemen 340 kişiyle 100+ sene takip ediyor. diğerleri ortada kalanlar yani en az süre ve en çok süreyi çeken kişilerin sayısı oldukça fazla ya gerçekten çok önemsiyor büyük bir çoğunluk ya da hiç önemsemiyor. Aksi şekilde önemseyen çoğunluk ya çok karamsar diğerleri de çok iyimser. Merak ettiğim için bu yazıyı yazıyorum. Anket hakkında yorum yapmak isteyen olursa diye.. Sonuçta 1200 kişi tıklamış oraya bir şekilde aralarından hiç yoksa en az bir 100 kişi çıkardı yorum yapmak isteyecek. Bundan sonrası için de yorumları bu yazıya yapabilirler oy kullananlar.

...

Geçen sene Çanakkale Tiyatro Troya ekibindeyken, Ramazan'da, buranın ilçelerinden birine bir kaç günlüğüne gösteriye gittik. Giderken bana ulaşım aracı olarak sahneyi ve aksesuarlarını taşıdığımız kamyonet denk geldi. Rol arkadaşım ve ben kamyonet şöförümüzün engin felsefi anlatımlarından oldukça fazlasıyla yararlandık. Anlattığı konulardan bir tanesi çok düşündürmüştü bizi. Komik geldi ama gülemedik..

Çan'a giderken bir yerde yapılan yol çalışmalarını göstererek "bunlar yüzünden sonumuz geliyor" dedi şöför amcamız. "Nasıl yani? Yol çalışmasından dünyanın sonu mu gelecek?" diye sordum. "Orayı burayı kazıp duruyorlar, oradan aldıkları toprağı başka yere döküyorlar, ev yaparken yol yaparken kömür çıkarırken o yandan alıp bu yana koyuyorlar, ağırlığı oradan oraya değiştiriyorlar e Dünya'nın da dengesi bozuluyor. Bir taraf ağır basıyor bir taraf hafif. Depremler neyim hep ondan oluyor" cevabını aldık. Sustuk yol boyunca..

Benim de tahminim dünyanın en fazla 30 sene tahammülü olduğu bize. Artık depremlerle mi savurur, fırtınalarla mı yoğurur, karla mı dondurur bilmiyorum ama rahatsızlığını dile getirmek isteyecektir. Diyorum ki hani suçluluk duyar da en azından bir özür dilemek isterseniz özür kampanyaları için buradan buyurun bir de buradan bir de buradan... Yok eğer aksini düşünüyorsanız buyurun söz sizde hemen aşağıya yorumlarınızı bekliyorum.

Süper Fıkra..

Süper Fıkra..

Daha Sesleri Çıkmaz. 

-Bürokrat: yeni YÖK başkanının havası değişmiş. Gayet güzel sözler söylüyor? -Bakan: isterse söylemesin... -Bürokrat: .... bu ortamdan faydalanıp üniversite reformunu da yaparsak hükümet olarak sayın bakanım çok ciddi başarı olur. -Bürokrat: 300 milyona yakın üniversitelere iyileşme yapıyoruz yıllık. Gülüp oynasınlar... daha sesleri çıkmaz.... tarifeyi de ufak bir rötuşla geçiştiririz böylece...

Idiocracy – idiotların yönetim sistemi..

Idiocracy21. yüzyıl ile birlikte insanın evrim sürecinde bir kavşak noktasına gelinildi. Doğal seleksiyon, yani en güçlünün,en akıllının ve en hızlının daha fazla üreme imkanı bulduğu ve insanın en mükemmel niteliklerinin gözetildiği bu süreç, artık daha farklı nitelikleri öne çıkarmaya başladı. Zamanın pek çok bilim kurgusu daha modernize olmuş, zeki bir gelecek hayal eder. Ama zaman geçtikçe, olaylar tam aksi yönde gelişmeye başladı. Büyük bir zeka gerilemesi. Bu nasıl oldu? Evrim muhakkak zeki olanı ödüllendirecek diye bir kaide yok. Fazlalıkları budayacak doğal bir avcı olmadığı için evrim süreci, en fazla üreyeni ödüllendirmeye başladı ve zeki olanları, yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bıraktı.

Yazının devamı.. »
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!