Ekim, 2007 tarihli arşiv

Dandik Mozaik Pasta

Evet bugün özel bir misafirimin özel isteği üzerine mozaik pasta yaptım.. Hem de 5 dakikada... Nasıl mı? İşte tarifi;

Yazının devamı.. »

Expo 2015 – İzmir – Herkes İçin Sağlık

Expo ve Expo 2015... Expo latince Exposition kelimesinin kısaltılmışı. Sergi anlamına geliyor.. Uluslararası Sergi ya da Dünya Sergisi olarak kullanılıyor. Tüm dünya ülkelerinin ekonomik ve ticari güçlerinden çok kültürel, sanatsal, doğal ve bilimsel olarak ticari beklenti içerisinde olmadan ortak bir tema altındaki buluşmalar anlamına geliyor.  Ticari nitelik taşımamasının yanısıra farklı fikir ve bakış açılarının sergilendiği, farklı uluslar arasında uyumun ve iletişimin gerçekleştirildiği, kültürlerarası kimlik tanıtımının mimari çizgilerle görselleştirildiği, farklı disiplinler arasındaki ilişkilerin daha kolay ve hızlı gelişmesi için çaba sarf edildiği, toplumların gelişimine katkının önemsendiği ve geleceğin şekillendirilmesinin hedeflendiği uluslararası fuarlardır. Her beş yılda bir yapılır 6 ay kadar sürebilir. İki büyük Expo arasında bir küçük Expo düzenlenebilir. 1950'den bugüne dikiş makinesi, hesap makinesi, telefon, daktilo, atomik enerji, ay taşları, telsiz telefon, lazer gibi büyük buluşlar ilk kez bu fuarlarda halka tanıtılmıştır.

Yazının devamı.. »

Operasyon Canopus – 1968 Fransa Nükleer Denemeleri

Operasyon Canopus Fransa'nın Fangataufa Mercan Adaları'nda 24 Ağustos 1968'te gerçekleştirdiği nükleer denemelerdir. Patlama 2600 megaton büyüklüğüne sahiptir. Fransız Polonezi Fangataufa'da yapılan bu denemelerden kalan harika ve ürpertici 4 fotoğraf taranıp yüksek çözünürlükte Flickr üzerine konmuş Pierre J. tarafından. Aşağıdaki bu 4 harika resimlerin altındaki linklerden daha yüksek çözünürlükte olanlarına ulaşabilirsiniz. Nükleer Silahlar konusunda sabıkalı ülkeler sırasıyla; Rusya, ABD, Ingiltere, Fransa, Çin bulunuyor. Ayrıca bu listeye giremeseler de yine de nükleer silahlanma konusunda geri kalmayan ülkeler ise yine sırasıyla; Hindistan, Pakistan, Kuzey Kore ve Israil yer alıyor...

Yazının devamı.. »

“Organ Bağışı” desem ne düşünürsünüz…

Ölürken başkasına hayat verin…

Daha önce bir yazımda Organ Bağışından bahsetmiştim. Ülkemizde organ naklinin durumundan, organ bağışının nasıl ve nerelere yapılabildiğinden Anayasa'nın, diyanet işlerinin ve benim görüşümü de eklemiştim. webdr tarafından aşağıda ki yorum geldi; Yazının devamı.. »

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!