Türkiye’nin ilk masaüstü televizyonu “sipru”

 Sipru LogoPihuuu... Uzun bir tatildi. Tam bitti derken beklenmedik misafirlerle tatil bir hafta daha uzadı. 2 Haftadır siber alemden uzak kaldım. Ne oldu bu arada? Bu arada; bol bol deniz, sahil, kum vs.. rengim değişti, google ödeme yaptı, seo yarışmasından tüm ödüllerimi aldım, 3 gün önce doğum günümü kutladım, yeni projeler için aklımda yeni fikirler uyandı. http://www-r10-net-seo.onurpay.com u biraz bızıkladım. Tatilde hiç kitap okumadım. Gereksiz bir sürü film izledim neredeyse hepsinde pişman oldum izlediğime.. "Simpsons the Movie" de buna dahil.. O kadar...

Neyse tatil bir paragrafta geçti gitti işte.. Geçen gün bildirgec te bir haber, küçük bir haber ilgimi çekti. Haber NTVMSNBC nin masa üstü televizyonu diye bir program geliştirip ziyaretçilerine sunması ile ilgiliydi. Özellikle BBC televizyon grubunun hdtv sini gıpta ve proxy siteler ile izlemeye çalışırken, Türkçe yayın yapan 8 TV kanalını ve 11 radyoyu bünyesinde toplayıp konusunda ilk adımı atan Doğuş Yayın Grubu bu çalışmasıyla beni fazlasıyla mutlu ve mesut etti. Sebep mi? TV aşığı bir insan değilim. Haftada en fazla 2 saat belki daha az TV izliyorum. Ancak CNBCE deki dizilerin çoğu hoşuma gidiyor. Evdeki 37 ekran TV ve uyduruk bir antenle ancak 2-3 kanal izleyebiliyorken böyle bir program ve o kanallara erişim gerçekten çok mutlu etti beni. Sipru'nun özellikleri arasında o an o yayını izleyen kişilerle ve arkadaşlarınızla sohbet etmek, seçtiğiniz haber başlıklarını takip etmek, yayınları oylayabilmek yer alıyor. Şu an beta aşamasında olan sistemin genişleyeceğine eminim. Görüntü kalitesi fena sayılmaz. Standart bir 1024 dsl bağlantısıyla rahatlıkla izlenebiliyor. İzlenebilir kanallar: NTV, MTV, CNBC-E, TV8, NBA, POWERTURK, E2 ve FashionTV.. Denemenizi tavsiye ederim..


Bu yazı 31 Ağustos 2007 Cuma günü Onur Pay tarafından yazıldı

“Türkiye’nin ilk masaüstü televizyonu “sipru”” için 3 yorum yapılmış

  1. Onur Pay tarafından Kas 12, 2007 tarihinde yapılmış

    Yaklaşık bir hafta önce tesadüf eseri bahsettiğim kanalları izlerken birden sohbet etmeye gelenlerin olduğunu gördüm. Sipru’nun sohbet özelliği fazlasıyla icq’ya benziyor bu çok güzel bir uygulama.

  2. ecrin tarafından Şub 9, 2011 tarihinde yapılmış

    sipiro sana çok ağşığım bunu yazan kişi ecrin sana kalbimi göndariyorum sevgilerle ecrin rukiyye aksoylu

  3. ecrin tarafından Şub 9, 2011 tarihinde yapılmış

    sipiro sana çok ağşığım bunu yazan kişi ecrin sana kalbimi göndariyorum sevgilerle ecrin rukiyye aksoylu

Siz ne diyorsunuz?

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!