Kimler geldi kimler geçti günnüğümden I

"Arama motorlarından hangi kelimelerle geliyorlar" furyasına ben de kaptırdım kendimi an itibariyle... Fazla uzatmadan sıralıyorum efenim;

Mucizeler: Daha öncede söylemiştim. İnsanlar hep mucize arayışı içerisinde. İnançlarını pekiştirmek veya hayata daha rahat bakabilmek için. O yüzden sayfama en çok ziyaretçi daha önce yazdığım mucizelerle ilgili Dinsel Mucizeler (Religious Miracles) yazısından geliyor.

Colgate: Bu kelimeden gelenlerin çoğu dışarıdan olmuş. colgate tek başına Temmuz ayı içerisinde günde ortalama 10743 kere aranan bir kelimeymiş Overture kayıtlarına göre. Sanırım o ziyaretçiler; Colgate’in başı sahte diş macunu ile dertte… yazısı için geliyorlar.

Kedi Resimleri: Çok yorum yapasım yok.. Kötü bir şaka yapmak istemiştim açıkçası günde ortalama 1805 kere aratılan kedi kelimesi ve kedi resimleri kelime öbeğiyle ilgili.. Resmi görenlerin neredeyse hepsi kötü oy vermiş :) kötü yorum yapmadıklarına şükretmiyor değilim. O yazı da bu efenim: Kedi Resimleri

Yüksek Seçim Kurulu: En çok hoşuma giden ziyaretçiler onlar oldu. Çünkü yazdığım yazı tamamen muziplikti yine. Anket sitelerinin birinde düzenlenen "mecliste hangi yüzleri görmek istiyorsunuz" sorusuna verilen komik cevapları konu alan Yüksek Seçim Kurulu yazısı onları da çeken. Hoşuma gitmesinin nedeni gayet ciddi bir konuda gayet ciddi kaynaklar arayanlar böyle muzip bir yazıyla karşılaşınca ister istemez gülmüşlerdir..

Yeni İş Alanları: Ülkede en çok konuşulan konulardan biri de şüphesiz işsizlik ve işsizliğe çare olabilecek yeni meslek grupları. Ancak 1-2 gün öncesinde benim bahsettiğim yeni iş alanları tamamen Internet'le ilgili online mesleklerdi. Genelde 15-20 yaş arası tüm gününü bilgisayarın başında geçiren gençlerin açtığı yeni iş alanları üzerine bir yazıydı Yeni İş Alanları - Sanal Meslekler - İnternetten Para Kazanma Yolları yazısı...

Eski Resimler: Çok sempatik geldi bu ziyaretçiler bana.. İnsanlar seviyor nostaljiyi. Hele geçmişi fazlasıyla merak ediyor değişim hızının ışıkla yarıştığı bu çağda onlar aradıklarını buldular ve eski resimlere, Eski Resimler yazısıyla..

WordPress Theme: Her ne kadar "tema" kelimesini de kullandıysam da başlıkta, WordPress Theme kelime öbeğiyle gelenlerin sayısı da oldukça güzel. Aslında o konuyla ilgili yazdığım yazı hoşuma giden bir "Theme Generator" Şablon Üreteci ile ilgiliydi. CSS yada html bilgisi olmayanlar için WordPress Temaları yapmak için yardımcı bir siteden bahsetmiştim. WordPress Tema Üreteci - WordPress Theme Generator yazısı bu konuyla ilgili..

Körili Tavuk: Yemek tarifleri her zaman prim yapar :) ama benim yemek tarifleri çok yazmış olmasam da en kolay yoldan yapılabilecek yemeklere ait. Körili Tavuk yapımını tek paragrafta başka nasıl anlatırsınız bilmiyorum..

Buraya kadar olanlar beni memnun edecek hiti olanlar. Şimdi yazacaklarım ise ilginç, komik veya düşündürücü olanlar..

onur un anlamı: isim. Fransızca; honneur 1. İnsanın kendine karşı duyduğu saygı, şeref, öz saygı, haysiyet, izzetinefis. 2. Başkalarının gösterdiği saygının dayandığı kişisel değer, şeref, itibar: "Çokbilmiş görünmek, onuruna toz kondurmak istemez." T. Buğra. kaynak: Türk Dil Kurumu japonya depremi: Benim ki sadece bir rüyaydı. Rüyamda Japonya'da bir deprem olduğunu görmüştüm ilginç ve karmaşıktı. Sadece paylaşmak istemiştim. Eski bir yazı Japonya Depremi Rüyası yazısı.

Onur Şan'la ilgili resimler: Benim kadar kısa ad soyad taşıyanları merak ederdim.. Onur Şan varmış Türk halk müziği sanatçısı efendim bi daha gelirse o arkadaşlar sitesinden edinebilirler Onur Şan resimlerini ..

bedava kedi resimleri: Yorum yapmıyorum.. Paralısı yoktur işallah.

melemen nasıl yapılır: Soğan biber domates pişir üzerine yumurta kır. Tamamdır... Gerisi yalan.

4 yüz deki onurun resimleri: Ya yapmayın n'olur.. o kadar çok aranıyor ki bu.. Ama çok yer vermek istemedim. Açsın şu 4 yüz grubumudur nedir düzgün bir site.. (bu arada domainleri boşta sanırım 4yüzlü şeylerin tavsiye ederim pop müzik sevenlere güzel hit çeker. Pop seviyor bu gençlik, şşş çaktırma!)

winpcap 4.0: tek yaramaz ben değilmişim..

köri mide: Sakın. Köri mideye zararlı.. Kesinlikle o kadar baharat mideye dokunur.

nefret ediyorum yazısının resmi: -Abidin abi mutluluğun resmini bitirince bi de nefretin resmini çizebilir misin abi? -Olmaz ben şarkıcı Abidin, Onur'cum. -Peki abi.

grup 400 deki onurun resimleri: Offf off..

geek ne demek: bi mail atıp çıkıyorum diyip saatlerce bilgisayar başından kalkmayan ve konuştuğu şeyleri sadece onun gibilerin anladığı adamlar geek oluyor.

Barış akarsuyun ölümünden 1 hafta geçti: Çok seneler geçti / Dönen yok seferinden / Biçare Gönüller / Ne giden son gemidir bu / Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu / Dünyada sevilmiş ve seven nafile bekler / Bilmez ki, giden sevgililer dönmeyecekler / Birçok giden memnun ki yerinden / Çok seneler geçti / Dönen yok seferinden. O değil de yapılan sert ünsüz yumuşaması-ulama arası şey çok hoşuma gitti benim "Barış akarsuyun" kısmında.

1 mb den az şarkıcılar: Vallaha bana göre zaten şarkıcıların %99'u değil 1 mb dan 1 bitten bile daha az.. Neye göre kime göre az?

bilgisayarda yapılan para ödüllü yarışma: Yok öyle birşey.. Lakin şöyle birşey var belki konuyla alakalı; zonenoktaorg ödüllü seo yarışması...

google tv: Böyle birşey de yok. Ben uydurdum onu. Google bunları da yapsana diye..

onurun hayatı: Herşey gaz ve toz bulutu olarak başlamıştı... 80 lerin başıydı. Sıcak bir Ağustos sabahı Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde 666 numaralı odada dünyaya geldi... vs. vs... Hangi Onur'un hayatı onu bari söyleseydin Google'a..

küresel ısınma bireysel: Bireysel ısınma oluyor bu. Bireysel ısınmamak için dikkat etmemiz gereken hususlar fazla enerji harcamamak hatta hiç enerji harcamamak sayılabilir. Hatta saymayın siz yormayın bünyeyi ben sayarım. 1... 2... 3...

g\xc3\xbcnn\xc3\xbck: Anlam veremedim..

onurun sünnet resimleri: Evet Evet Süper Konu!!! VHS kasetten CD'ye aktarıp ekran görüntüsü alabilirim...

5 dolara masaüstü bilgisayar: üzgünüm bu hiç olmayacak...

intenet ten oy vermek istiyorum: Anlıyorum sizi. Ben de oy verdirmek istiyorum hemen şu sağdaki ankete. Nasıl buluşabiliriz aceba? (acaba değil aceba)

frevunlar: Onun doğrusu firavunlar olacak... "Büyük Ev" anlamını taşıyan kelime daha sonra hükümdardan bahsetmek şeklini almıştır.

barış akarsu nasıl meşhur oldu: O meşhur olmadı, siz onu meşhur ettiniz.

bilgisayar masası nerde fiyatı 30 ytl izmir: Marangoz sabri abi var 20 ytl'ye satıyor. Bornova Kipa'da da bulunabilir 30 ytl'ye bilgisayar masası.

menemenin kalorisi: Rejim yapıyorsan melemen'le işin nedir. Yok menemen ilçesinin kalorisiyse durum, ölçülebilir bir niceliği yok sanırım o ilçenin enerji konusunda... Ha melemen kaç kaloridir derseniz vallaha bir porsiyonunu 800 kaloriden açarım...

lost dizisindeki siyah yaratık: O, jacob bence jacob'un enerjiye dönüşmüş hali. Dolayısı ile istediği forma girebiliyor. İstediği şekilde konuşabiliyor vs.

2 sene önce uyuşturucudan yakalananların listesi: Yok öyle bir liste olsa bile toplumun ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilir.

internetten organ bağışlama: ülkemizde henüz mevcut değil ne yazık ki.

vista 21 mb indir: Tamam Vista warez'e düşmüş olabilir ama 21 mb'ını istemek için henüz erken diyorum.

onurun rakamı: Vallaha benim uğurlu rakamım 4

angela nın külleri indir: Sakın indirme berbat ötesi bir film.

windows vista modemi tanimiyor: Windows vista birçok şeyi tanımıyor.

sitene peygamberler ekle: yorumsuz!

eve fiber: Tabi heryere çektik eve kaldı...

harika çocuğun ispanyolcası: "niño prodigio" olabilir bilmiyorum.

organ nakline diyanet ne diyor: Hayhay diyor.

ayda 30 milyona 1024 internet: Henüz yok öyle birşey.

daha yarılanmadı bile ama çok uykum geldi sonra devam edeceğim...


Bu yazı 30 Temmuz 2007 Pazartesi günü Onur Pay tarafından yazıldı

“Kimler geldi kimler geçti günnüğümden I” için 7 yorum yapılmış

 1. Eda Suner tarafından Tem 30, 2007 tarihinde yapılmış

  zonenoktaorg ödüllü seo yarışması…birincisiiiiii denilecek o güzel haberi bekliyorum kardeşim

 2. a. özge özdamar tarafından Ağu 9, 2007 tarihinde yapılmış

  hehe, süper bu yazıdan ben de bir tane yazsam, öyle garip şeyler yazıyor ki insanlar siteme gelmek için, ben deniyorum o kelimeleri bir türlü bulamiyorum kendi sitemi hihi

 3. Onur Pay tarafından Ağu 9, 2007 tarihinde yapılmış

  Google bu ne yapacağı belli olmaz. Ama şöyle birşey blogları deli coşturur. Arka arkaya 2 gün televizyon izleyin en çok geçen 100 kelimeyi bir yere not alın taaakk en az 100 post demek ve hepsi de ziyaret çeken postlar olur. Çünkü bizim insanımızın beynini medya yönetiyor. Arzı da talebi de medya belirliyor. Benden tavsiye.. aha hakkında yazacabileceğin 10 konu:

  – Güzel ve dahi, şok, masa dansı, bacak, selülit, şok görüntüler
  – recep tayyip erdoğan, bunu da yanlış yazabiliyorlar; recep tayyip erbakan, ak parti, hükümet, seçim
  – fener beşiktaş maçı, fenerbahçe forması, beşiktaş forması, galatasaray forması, futbol, idda buna yanlış yazıp ta gelenler çok o yüzden idia idya iddia hepsini denemek gerek.
  -2 kafalı bebek, 7 bacaklı inek, yılan bebek, maymun bebek, çarpılan kız, yamulan adam, cin çarptı, cin resmi, peri resmi
  – Su kesintisi, ankara
  – Pamela ve Demet Evgar nasıl öpüştü
  – Çağla Şikel “bazı mankenler elbise yerine kendisini satıyor” dedi
  – Deniz Pulaş üssüz yakalandı
  – Stir me up, Hadise, Maxim dergisine soyundu
  – Sibel Can’ın atı Cans altılı ganyanın 4. ayağında yarıştı

  Ooohh şimdi bu yoruma kaç hit alırım görün bakalım… Bizim insanımız sevmez öyle entel kuntel şeyleri.. Onlara bol bol baldır bacak lazım… Bizim oralaaada böyle gariii..

 4. gülsüm tarafından Ağu 18, 2007 tarihinde yapılmış

  arkadaşlar varsa aranızda doğru biri lütfen bu yoruma cvp yazsın bence hepsi daha güzel hemde tam süper 4 yüzü açıkçası beyenmiyorum peki sizin için nasıl?

 5. Onur Pay tarafından Eyl 15, 2007 tarihinde yapılmış

  Sayın gülsüm. Günümüz dünyasında hepsi aynı hepsi ala.. takma kafayı sen bu kadar.

 6. hüseyin tarafından Oca 12, 2008 tarihinde yapılmış

  bana grup 400 isimleri lazım bi zamet atıverin ha

 7. fatma tarafından Oca 19, 2008 tarihinde yapılmış

  allah yapmış

Siz ne diyorsunuz?

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!