Nuh diyor peygamber demiyor…

Nuh’un kaçak gemisine yıkım 

Nuh'un kaçak gemisine yıkım Bakanlık izni olmaksızın Greenpeace tarafından milli parka inşa edilen Nuh'un Gemisi'nin yıkılması gerektiği açıklandı!

GREENPEACE'İN Ağrı Dağı Milli Parkı koruma alanında küresel ısınmaya dikkat çekmek için inşa ettiği Nuh'un Gemisi'nin yıkılması gerektiği ortaya çıktı. Çevre ve Orman Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Ağrı Valiliği'nce Eli Köyü civarında sembolik bir Nuh'un Gemisi inşasına izin verilip verilemeyeceği yönündeki yazıya olumsuz yanıt verdi. Greenpeace de Iğdır Valiliği'ne başvurdu. Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, bakanlıktan görüş yazısı istemeden, Nuh'un Gemisi'nin inşası için "inisiyatif kullanarak" izin verdi. KARAHİSARLI, geçen hafta Korhan Yaylası'ndaki törenle Iğdır halkı adına ahşap gemiyi teslim alırken, Çevre ve Orman Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğü, 1 Haziran'da Iğdır Valiliği'ne gönderdiği resmi yazıyla park sınırları içinde "kaçak" yapıya nasıl izin verildiğini sordu. Nuh'un Gemisi'nin hukuki açıdan bakanlık izni olmaksızın milli park alanına inşa edildiği için yıkılması gerektiği belirtildi. Ancak Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin, Greenpeace'in amacına sıcak baktığı, seçim öncesi yıkımda acele edilmeyeceği öğrenildi. (habertürk, 5 haziran)

 Küresel Feryat

Haberi görünce "yine mi be!" dedim kendi kendime.. Doğru dürüst işler yapanları taşlamada neden üstümüze yok? Hangi hakla avazı çıktığı kadar "Dünya'nın sonu geliyor bi'şeyler yapın!" diye bağıran gönüllü güruhun ağzına çorap tıkamaya çalışıyorlar ki? Gerçi bu büyük sorun için tek yaptıkları meclisteki muslukları kısan, klimaların ayarlarını düşünen ve alakasız bi toplantıda "vay be arkadaşlar ısınıyoz mu sizce? ne bu küresel ısınma dedikleri? Bişeyler yapacak mıyız?" demekten öte gitmeyenlerden de daha fazla ne beklenirdi ki? Kaçak villara çay içmeye gidenler evrensel bir anıta nasıl kaçak ibaresi yakıştırıp yıkmaya kalkıyor ki? Sanattan anlamayız, yardım etmeyi bilmeyiz, sorun çözemeyiz, sürekli yıkıcıyız? ne menem bi cemaatiz kuzum allasen? Denize kıyımız var mı? Var! Küre ısınınca ne olacak? Yaşasın! Türkiye kahve cenneti mi olacak? Plajlar daha mı uzun olacak? Kışın karpuz mu yiyebileceğiz? HAYIR! Pambuk beyinliler böyle düşüne dursun, Küre ısınınca: Avrupadan göçler başlayacak, Bir çoğu savunmasız canlı türü ortam koşullarına dayanamayıp yok olacak ve besin zincirleri bozulacak, eriyen buzullar beraberinde açığa çıkan gazlar önce atmosferi solunamaz hale getirip boşalan sular okyanuslara denizlere akacak, denize kıyısı olan ülkeler, şehirler yavaş yavaş sulara gömülecek.. Daha ne maydonozlu köfteler olacak... "Napalım Allah baba öyle istemiş biz sonumuza razıyız." Be ruhuna bedenine beraberindeki ırkına ihanet eden zombi, taptığın ilah sana akıl da vermiş ruhunu bedenini ırkını koruyasın diye.. Ne diye hala çoğu şehirde bir aileye 3 otomobil düşüyor? Ne diye hala pöfür pöfür bacalar tütüyor? Neden sokaktaki insan küresel ısınma ne demek bilmiyor? E üzülüyorum be abi.. Canım Yanıyor!!! Kayıtsız şartsız kal gitsin boşver demekle olmuyor..

Beatles Bile Duyarlı Küresel Isınmaya…


Bu yazı 11 Haziran 2007 Pazartesi günü Onur Pay tarafından yazıldı

“Nuh diyor peygamber demiyor…” için 5 yorum yapılmış

 1. sesebian tarafından Haz 11, 2007 tarihinde yapılmış

  günümzde hala bu tip Frevunlar var işte, dünya varoldukça bu tip insanlarda olacak.

 2. eren tarafından Ara 15, 2007 tarihinde yapılmış

  tam kafa dengisin be onur bende yalvarıom küresel ısınma die ama

 3. meliha tarafından Şub 17, 2008 tarihinde yapılmış

  dedikleriniz gerçekten doğru.bu dünya bize gerçekten dayanamaz.olmamış bişeyi oldurmak onlar için çok kolay ki dünya bunun için bize dayanamaz.tutturmuşlar bir küresel ısınma diye her yerde bu mesele nereye gittiğimizi bilmiyoruz.aslında bu küresel ısınma için değil bu insanlar için yok olur bu dünya.

 4. esra tarafından Tem 13, 2010 tarihinde yapılmış

  ayıp yha böyle söylemeyin hiçmi allaha inancınız kalmadı…

 5. kübra tarafından Ara 28, 2011 tarihinde yapılmış

  yani hiç mi allaha inancınız kalmadı

Siz ne diyorsunuz?

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!