Yeni Yüzüyle Adsense

daha önce jenny’s dog naming service yazımda eskiden adsense giriş ekranında çıkan örnek siteyi bulmuştum. 10 dolara köpeklere isim bulma hizmeti sağlayan bir web sitesiydi. google adsense sistemiyle beraber ana giriş ekranı da değişti tekrar. şimdi bir çiçek sitesi örnek olarak kullanılıyor ancak site bir yerlerde mevcut değil derken şimdi bir göz atayım dedim daha 2 gün öncesine kadar mevcut olmayan çiçekçi siteleri domainleri alınmış. yani her ülkenin özel adsense giriş ekranında o ülkenin özelliklerinde yani almanya için uzantısı de olan türkiye için tr olan çiçekçi siteleri reklamda kullanılmış. aslında isimler özenle -alınmaz niyetiyle- seçilen isimler ki çok uzun ve anlamsız ama alınmışlar.. ve alınır alınmaz bol reklamlı sayfalara yönlendirilmişler bile. henüz www.cicekciniz.com.tr henüz alınmış değil, bilmiyorum bizde de alınıp yönlendirme yapılabilir ya da park edilebilir. neyse örnekleri aşağıda veriyorum. eski jenny'nin köpek isim servisine göre adsens'in yeni yüzü daha şirin derim.. siz ne dersiniz?

homepage-garden-tr.gifhomepage-garden-en.gifhomepage-garden-el.gifhomepage-garden-ru.gifhomepage-garden-iw.gifhomepage-garden-ja.gif

vs. vs. ha bu arada ilginç olan ibranice dahil tüm dillerde güncelleme yapılmasına rağmen arabistan sayfasında hala en eski adsense tanıtım reklamı kullanılıyor..

adsense-afs-main-ar.gif


Bu yazı 2 Haziran 2007 Cumartesi günü Onur Pay tarafından yazıldı

“Yeni Yüzüyle Adsense” için 2 yorum yapılmış

  1. ilginç tarafından Tem 11, 2007 tarihinde yapılmış

    ben de fark ettim ama ikimizden başka fark eden yokmuş sanırım

  2. Aynen tarafından Eyl 14, 2007 tarihinde yapılmış

    Ben de simdi mrk ettim de girdim
    cicekciniz.com.tr alınmamış hayret ki ne hayret. türk insanına yakışmadı bu hareket :D

Siz ne diyorsunuz?

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!