Mayıs, 2007 tarihli arşiv

Rapidshare’de arama yapmak

Bilindiği gibi Rapidshare artık insanların dosya paylaştığı en büyük ortamlardan bir tanesi. Ancak ilkeleri gereği kimin hangi dosyayı paylaştığını veya serverda barındırdığını söylemiyor kullanıcılara. bunun birkaç sebebi var birincisi gizlilik diğeri ise gereksiz veritabanı kalabalığına izin vermek istemiyorlar. neyse rapid üzerine atılan dosyaları aramak isterseniz benim 2 yıldır kullandığım bir site var. Rapidshared gerçi şimdi isim değiştirdi ve Link.io oldu.. neyse bu link.io üzerinde rapidshare e gönderilen dosyaların bir kataloğunu bulabilirsiniz. aradığınız şeylere ulaşmanın kolay yollarından bir tanesi. bu arada yeri gelmişken rapidshare yeni bir bölüm açtı. online oyunların dosyalarının herkese açık şekilde dağıtıldığı yani online oyun dosyalarının indirilebileceği RapidGames. oyun serverlarının yaşadığı ftp sorunlarına çözüm getirdiği ortada.

WordPress bloğa nasıl youtube videosu eklenir?

Bildiğiniz gibi yazıları eklerken herhangi bir plugin kullanmadan youtube videosunu embed yani gömülü olarak eklediğinizde video çalışmıyor. bunun için çok küçük bir hile var.  youtube videosunu wordpress bloğunuzda herhangi bir yazıya ekleyebilmek için admin alanında kullanıcıları seçip kendi isminizin olduğu bölüme giriyorsunuz yani yazıları ekleyen kullanıcının olduğu bölüm. üstte kullanıcı bilgisini düzenle yazıyor hemen altında işaretliyebileceğiniz bir yer bulunuyor yazarken görsel metin editörü kullan diye. o seçeneği iptal ediyorsunuz merak etmeyin bunu sadece video eklerken yapsanız yeter. ondan sonra videonuzu da içeren yazınızı yazıyorsunuz. ama unutmayın herhangi bir görsel editör kullanmadığınız için yazıyı yazarken biraz kod bilgisine ihtiyacınız olacak. örneğin paragraf için <p> linkler için <a href> gibi... video kodunu zaten youtube'den alıyorsunuz onu aldığınız gibi ekleyip yazıyı kaydettiğinizde youtube videonuz yazınızın içine gömülmüş oluyor. daha sonra isterseniz en başta yaptığınızın tersini yapıp görsel editörü açabilirsiniz.

Bilim Kurgu ve Bilim Eğitimi II

Ay'a Seyahat

Yazının devamı.. »

Bilim Kurgu ve Bilim Eğitimi

Ay'a Yolculuk 

Yazının devamı.. »

Eski Versiyon Programlar

"Çünkü yeni her zaman iyi değildir" sloganıyla  birçok eski programın yayınlandığı bir site. Çoğu zaman bilgisayarınızın yada işletim sisteminizin eski olmasıyla yeni programlarla uyum sorunu yaşadığınız veya alıştığınız programların desteğinin kesilmiş olduğunda kendi sitelerinde bulamadığınız zaman ve en yaygını %99 korsan program kullandığınızdan aradığınız programın şifresini bulamıyorsanız bu programların eski sürümlerini bulabilirsiniz bu sitede.. siteye bu adresten ulaşabilirsiniz. bulabileceğiniz programlardan bazıları: ACDSee Express Thumbnail Creator Express WebPictures HyperSnap IrfanView Macromedia Fireworks Paint Shop Pro Paint.NET Picasa Swish Terragen ThumbsPlus  AC3Filter Adobe Shockwave AnyDVD Audacity BSplayer Cool Edit Pro DivX GoldWave iTunes jetAudio LAME MP3 Encoder Macromedia Flash Macromedia Flash Player MediaMonkey Mp3Doctor MusicMatch Jukebox Nullsoft Scriptable Install PowerDVD QuickTime RealJukebox RealPlayer RealPlayer Alternative RealProducer Basic VirtualDub Winamp Windows Media Player Ares Galaxy Bearshare BitComet BitSpirit BitTorrent CuteMX DC++ eDonkey2000 eMule iMesh Kazaa Kazaa Lite LimeWire Morpheus Napster Scour Exchange Shareaza uTorrent WinMX. Sitede çoğu program zaten freeware ama ihtiyacınız olabilir..

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!