6. His…

Eskiden çevremdeki insanları (çevremdeki derken zorunlu çevre, yani özellikle edinilmiş insan yığını değil, yolda yürürken karşılaştığım çevre, markete girdiğimde etkileşime girdiğim çevre, tanıdığım, tanımadığım sürekli etrafımda olanlar) tanımak için 6. hissimi kullanırdım. Yada en azından bu ismin verildiği bir duyguyu.. Birkaç dakika sohbet sonrasında ayrılıp arkamı dönerken veya yanlarından geçerken biranlık içimde bir ürperti uyanırdı o kişi hakkında garip gayptan gelen ses gibi o kişi hakkında yorum yapardı, tanışıp tanıdıklarıma baktığımda öncesinde gelen o sesler hep haklı çıkardı.  

6. His…

Son 3-5 yıldır farkediyorum ki artık böyle bir hisse ihtiyacım kalmadı. Çünkü çevremdeki insanlar o kadar aptal ki o kadar ortadaki herşeyleri onları tanımak, sınıflamak, haklarında yorum yapmak için değil 6 tane 1 tane hisse bile gerek kalmıyor çoğu zaman. Bazen sadece görmem bazense sadece yaptıklarını duymam yetiyor. Ne kadar aptal oldukları sıfatını saniyede yakıştırmak için.

Neden aptallaştı bu insanlar? Ben antropofobik falan mı oldum da onlara b*k atıyorum. Sanmıyorum insanlardan tek korkum bu dünyayı daha yaşanamaz hale getirmeleriyle ilgili. Onun dışında çoğu zaman acıyarak bakıyorum bu aptallar ordusuna. Düşünmekten yoksun ilerliyorlar koyun gibi bile değiller artık. Hepsi çin malı plastik oyuncaklar gibi oldu. Kültür yoksunu, düşünce yoksunu, zeka yoksunu aptallar ordusu. Sözüm tabi ki meclisten dışarı. Herşeyden önce belli bir yaş grubundan bahsediyorum çevre konusunda çünkü belli bir yaş sonrası için yorum yapamam. Ama inanın bu bahsettiğim çevrenin 15-35 yaş arasındaki bireylerinin %99 u ne yazık ki aptal.

Duygularının neredeyse hepsi taklit. Ne aşk, ne korku, ne acı, ne hüzün, ne mutluluk hiçbir duyguları yoğun değil tüm hissettikleri o kadar yüzeysel ki. Örnek vermek istemiyorum.. diyecektim ama yapamam. Anlaşılmak istiyorum. Dedim ya insan düşmanı değilim ancak artık bu kadar aptal görmek çevremde beni ciddi rahatsız ediyor kaçıp gidesim geliyor çoook uzaklara.. Yolda yürürken canavarmışcasına bakıyorlar nesin sen diye.. Çoğu Avrupa ülkesinde ve beğenmediğim Amerika'sında bile insanların suratına gereksiz yere bakmak en büyük hakaretler arasında. Ama bizim ülkemizde... Biraz fazla kilonuz varsa yada biraz fazla zayıfsanız, giyim tarzınız onlar gibi değilse, müzik dinliyorsanız yolda, erkek olup ta saçınız uzunsa, dişi olup ta saçınız kısaysa, sakalınız onların ki gibi değilse, suratınız asıksa vs. vs. vs. size dönüp "ne ayaksın sen" diye bakmaları aptallıklarının en başında geliyor. Başka örnek; bu kadar aptal televizyon programlarının olduğu, bu kadar yüksek oranda izleyicilerin olduğu başka bir ülke tanımıyorum. Sıfır düşünce.. Göz göre göre ülkeyi satışa çıkaran bir yöneticinin olduğu partiyi başa getirmeye çalışan başka bir toplum tanımıyorum. Heryerinden kan alındığı halde gıkını bile çıkarmadan birbirlerini yiyen sadece birbirleriyle kavga eden bir toplum tanımıyorum. Her türlü kötü alışkanlığa sahip, sürekli yavrularını da kötü, sorumsuz, düşüncesiz, kültürsüz yetiştiren başka bir toplum da tanımıyorum. Evet etrafımda aptal insanlar görüyorum. Heryerdeler.. Sokakta yürüyorlar. Oy kullanıyorlar. Ders veriyorlar. Çocuk yetiştiriyorlar. Ve aptal olduklarının farkında olmadan nefes alıp veriyorlar. Beni delirtiyorlar...


Bu yazı 2 Nisan 2007 Pazartesi günü Onur Pay tarafından yazıldı

Siz ne diyorsunuz?

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!