Tekerlekli Sandalye Kullanicilari Icin

kengru
günümüz tarzı, vücut fonksiyonlarını tam kullanamayanlar için hiç te uygun olmayan tasarımlara hizmet veriyor. çok kısıtlı imkanlar sağlık sorunları olanların hizmetine sunuluyor. tekerlekli sandalye kullanıcıları ülkemizde hala otobüse binemiyorken macaristan'da ortopedik sağlık, bakım ürünleri üreten ve rehabilitasyon hizmeti sağlayan Rehab Ltd. ürettiği yeni otomobillerle bu bencil ve çoğunluğa hizmet veren tasarım çılgınlığını yararlı işlere kullanıyor. "kengru" ismindeki düşük maliyetlerde üretilen bu araçlar tekerlekli sandalye kullananların sandalyelerinden inmeden araca binip kullanabilmelerini sağlıyor. bu bir tasarım mucizesi değil ve trilyonluk bir yatırım da değil. ülkemize bir ara uyduruk motorlu bisikletler sokulmuştu hız ya da taşıma kapasitesi olmayan bu araçlara harcanan paralarla eminim böyle otomobiller yapılabilirdi.
Bu yazı 25 Şubat 2007 Pazar günü Onur Pay tarafından yazıldı

“Tekerlekli Sandalye Kullanicilari Icin” için 5 yorum yapılmış

 1. ayfer tarafından Eki 11, 2007 tarihinde yapılmış

  artık özürlüler adam yerine konmalı.İnancli bir ulke olan turkıye neden ınancına yakısanı yapmıyor(sozum meclisten dısarı elın gayrı muslımı yaparken)Vicdan acısında söyluyorum.Nerde kalıyor

 2. kübra tarafından Şub 12, 2008 tarihinde yapılmış

  ya bana fiyatı ve üretici firması lazım bu otomobillerin bilenler yardımcı olursa sevinirim lütfen acil lazım

 3. kübra tarafından Şub 12, 2008 tarihinde yapılmış

  bu arabanın fiyatı ve türkiyede eğer varsa satış notktası bana acil lazım yardım ederseniz sevinirim bide genel özellikleri

 4. başak tarafından Mar 12, 2008 tarihinde yapılmış

  bencede artık onlarda bizim gibi otobüse binebilmeliler.kendi hayatını istedikleri gibi yaşayabilmeliler.kendi sorumluluklarını alabilmeliler.

 5. rıfat yıldız tarafından Kas 26, 2008 tarihinde yapılmış

  Merhaba
  Ben bu haberi yaklasık olarak 2 yıl once gormustum ve cok etkilenmistim hemen sahip olmak istedim fakat hicbir muhattap bulamadım baska cozumler aradım ozamanda.Ama turkiyeye geldi ise hemen almak isterim lutfen bilgisi olan haber versin hoscakalın.

Siz ne diyorsunuz?

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!